Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś
Pielęgnacja pielęgnacja cery tłustej

Jak dbać o cerę tłustą – odpowiedzi na najważniejsze pytania

Data publikacji 18 czerwca 2022

Kobiety, które zmagają się z niedociągnięciami cery tłustej słyszą często, że w przyszłości nie będą borykać się zbyt szybko z widocznymi efektami jej starzenia się. Trudno jednak mówić o dużym pocieszeniu, gdy ma się świadomość tego, że jest to rodzaj cery charakteryzujący się świecącymi policzkami i nosem, rozszerzonymi porami oraz częstymi wypryskami. Problemy generowane przez ten rodzaj cery można zniwelować wiedząc, jak dbać o cerę tłustą. Jeśli więc do tej pory nie mieliśmy takiej możliwości, teraz nadarza się okazja do tego, aby poznać odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

Jak oczyszczać cerę tłustą?

Jeśli pielęgnacja cery tłustej ma być skuteczna, powinniśmy uświadomić sobie kilka rzeczy. Między innymi jak dużą rolę odgrywa odpowiedni sposób jej oczyszczania. To cera, która zawsze sprawia wrażenie nieco zaniedbanej. Nie może być jednak inaczej, skoro sebum jest wydzielane w nadmiarze. Wiele kobiet stara się zniwelować ten problem. Wybierają jedynie te produkty, które są reklamowane jako silnie oczyszczające. Niestety, takie podejście jest wyjątkowo niebezpieczne. Każdy taki produkt może doprowadzić do wysuszenia skóry. Oczywiście, cera tłusta jest w stanie poradzić sobie z tym problemem. Nietrudno jest jednak domyślić się, że rozwiązaniem w jej przypadku jest zwiększona produkcja sebum. Jeśli zatem pielęgnacja cery tłustej ma być skuteczna, do mycia należy wykorzystywać jedynie najdelikatniejsze środki, wolne od detergentów. Najlepiej, jeśli zrezygnujemy z mydła na rzecz płynu micelarnego upewniając się wcześniej, że ma on odpowiedni skład.

Jak często myć twarz

Gdy wiemy już, po jakie kosmetyki lepiej nie sięgać i jak szukać ich zamienników, możemy zacząć poważnie zastanawiać się nad tym, jak często powinniśmy myć twarz. Okazuje się, że również ta kwestia nie należy do tych, które nie budzą żadnych kontrowersji. Im częściej będziemy to robić, tym częściej będziemy też usuwać warstwę sebum wyprodukowaną przez gruczoły łojowe. Takie działanie przynosi ulgę. Ona jest jedynie krótkotrwała. Skóra ciągle sprawia wrażenie lepkiej i już po kilku godzinach myślimy tylko o tym, aby ponownie zniknąć w łazience i poddać się zabiegom pielęgnacyjnym. Nic dziwnego. Nasze gruczoły łojowe zostały właśnie po raz kolejny pobudzone do pracy. Nie trudno się domyślić, że wywiązały się perfekcyjnie ze swojego zadania.
Pamiętając o tym, że zbyt częste mycie będzie naruszać naturalną równowagę skóry dobrze jest przestrzegać zasady. Powinna być ona myta jedynie dwa razy dziennie – najpierw rano, a potem wieczorem. Jeśli zależy nam również na odświeżeniu twarzy w ciągu dnia, najlepszą opcją będzie bibułka matująca. I ona pozostawia przyjemne uczucie świeżości, a jednocześnie nie jest aż tak niebezpieczna dla gruczołów łojowych. Innym skutecznym sposobem na odświeżenie się jest zastosowanie delikatnego toniku.

Na co uważać wybierając kosmetyki do cery tłustej?

Szukając idealnych kosmetyków do cery tłustej warto pomyśleć przede wszystkim o tych, które są wolne od alkoholu. Ten usunie bakterie i warstwę sebum, szybko upora się jednak także z mikroflorą, która dba o bezpieczeństwo naszej twarzy. Cennym wsparciem mogą być także modne ostatnio maseczki z glinki – nie tylko usuwające sebum, ale również łagodzące podrażnienia.

E-PROLINEA

Redakcja noblemedica.pl

Nasi redaktorzy na blogu NOBLEMEDICA.PL to doświadczeni specjaliści z obszaru medycyny i zdrowia, których celem jest dostarczanie wartościowych informacji oraz wsparcie naszym czytelnikom w dbaniu o swoje zdrowie. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie specjalizacji, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są nie tylko interesujące, ale także pomocne i pouczające dla naszej społeczności czytelniczej. Mimo że serwis szczególnie dedykowany jest kobietom, nasze treści są adresowane również do mężczyzn, którzy znajdą tu wiele cennych informacji na temat zdrowia i profilaktyki. Jesteśmy tutaj, aby dostarczać artykuły, które pomagają naszym czytelnikom zrozumieć ich ciało, radzić sobie z problemami zdrowotnymi oraz prowadzić zdrowszy i bardziej świadomy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?