zadzwoń i zamów +48 695 006 006
darmowa wysyłka od 100zł Wysyłamy na cały świat

Kolagen na dobranoc

19.12.2018

Kolagen to najważniejsze białko w naszym organizmie. Kolagen to źródło młodości oraz remedium na chore stawy. Czy wiesz, że dzięki kolagenowi będziesz spać błogo jak niemowlę oraz pozbędziesz się blizn?

 

Żadna z nas nie lubi szpecących blizn. Nie są łatwe do usunięcia. Trudno je zamaskować. Kojarzą się zwykle z nieprzyjemnymi sytuacjami w naszym życiu jak: wypadki, operacje czy oparzenia. Kolagen może również wspomóc w nas leczeniu blizn potrądzikowych, które są dużym problemem zarówno nastolatków jak i dorosłych. Sprzyja również usuwaniu przebarwień.

 

Kiedy nasza skóra jest uszkodzona, ciało rusza do naprawy. Specjalne komórki zwane fibroblastami wytwarzają substancję zwaną kolagenem, która wypełnia i zamyka ranę. Kolagen jest twardym, włóknistym białkiem, które stanowi największą część tkanki bliznowatej. Po zamknięciu rany kolagen nadal będzie działał tak, aby blizna była niezauważalna i podobna do koloru i struktury reszty skóry. Na jego produkcję w skórze na wpływ wiele czynników. Są nimi przede wszystkim: wiek, nadużywanie alkoholu czy po prostu nie dostarczanie sobie odpowiedniej ilości kolagenu w postaci białka w jedzeniu. Jeśli dostarczymy naszej skórze duża dawkę kolagenu z zewnątrz spowoduje to jeszcze skuteczniejsze uporządkowanie włókien kolagenowych. Kolagen można nakładać bezpośrednio na bliznę w postaci kremu lub przyjmować suplementy. Istnieje wtedy jeszcze większa szansa, że blizna będzie mniej widoczna, mniejsza i bardziej wygładzona. Niestety nie jest możliwe, aby daną bliznę zupełnie usunąć. Odbudowywaniu nowych, elastycznych włókien kolagenowych sprzyja również kwas askorbinowy, czyli witamina C. Wyglądaj pięknie! Pozbądź się blizn!

 

Kolagen na dobry sen

 

Masz problem ze snem? Przewracasz się z boku na bok? Stres nie pozwala o sobie zapomnieć? Pozytywny wpływ na jakość snu to kolejna korzyść, której trudno by się spodziewać po kolagenie. Każdy, dobry sen składa się z czterech etapów. Etap pierwszy to zasypianie. Aktywność mięśni spowalnia, a oczy jeszcze poruszają się pod powiekami. W pierwszej fazie można łatwo się obudzić i szybko wrócić do sprawności. Etap drugi to tzw. sen płytki. Temperatura ciała spada, serce zwalnia, a ruch oczu ustaje. To zaproszenie do trzeciej fazy snu głębokiego lub snu wolnofalowego, natomiast czwarty etap to REM, w którym zwykle występują sny. Te cztery fazy snu przebiegają w nieprzerwanych cyklach przez całą noc. Każdy z etapów snu jest bardzo ważny i nie można go pominąć do prawidłowego działania organizmu oraz pięknego wyglądu. Znane są badania dotyczące wpływu spożycia kolagenu na jakość spania. Ochotnicy, którzy skarżyli się na jakość snu, spożywali 3 g kolagenu lub placebo przed snem. Następnego dnia rano oceniali za pomocą kwestionariusza snu szpitala St. Mary’s w Londynie, jak się czują po przebudzeniu. Okazało się, że przyjmujący kolagen odczuwali mniejsze zmęczenie rano niż osoby, które zażywały placebo. Pamiętaj – dbanie o dobry sen dodaje Ci urody i zdrowia. Życzymy słodkich snów!

 

pl_PLPolish
pl_PLPolish