zadzwoń i zamów +48 695 006 006
darmowa wysyłka od 100zł Wysyłamy na cały świat

Kolagen – dla zdrowia i urody

18.11.2018

Kolagen zdobył rynek piękna obietnicą młodości. To odżywczy składnik, który cofa czas. Gwarantuje redukcję zmarszczek. Zmniejsza ból stawów. Według prognoz amerykańskich instytutów badawczych w 2018 roku za  produkty kolagenowe Amerykanie zapłacą ponad 100 milionów dolarów. Dlaczego kolagen jest aż tak wartościowym dobrem?

 

Kolagen – skąd nazwa?

 

Kolagen pochodzi od greckiego słowa „kólla”, oznaczającego „klej” i francuskiego – genu, co oznacza „coś, co produkuje”. Nazwę można wyjaśnić w ten sposób: kolagen jest białkiem „wytwarzającym klej”. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym. Nadaje naszej skórze elastyczność oraz siłę. To „klej”, którzy spaja stawy i ścięgna. 30% białka znajdującego się w naszym ciele to kolagen. Według suchej masy ciała kolagen stanowi:

 

90% twardówki (biała część oka)

80% ścięgien

70-80% skóry

60% chrząstki

30% kości

1-10% masy mięśniowej

 

Kolagen stanowi ogromną większość tkanki w stawach, ścięgnach i więzadłach. W rzeczywistości ścięgna stanowią 80% kolagenu, a kolagen typu I, II, III, V i XI tworzą podstawową strukturę ścięgien i więzadeł.

 

Kolagen – stosuj na zdrowie

 

Zapewnia zdrowie jelit, ponieważ zawiera aminokwasy, które mogą pomóc poprawić trawienie oraz zmniejszyć stan zapalny. Może zmniejszyć ból w chorobie zwyrodnieniowej stawów lub reumatoidalnym zapaleniu stawów. Zapobiega wyniszczeniu mięśni: zawiera aminokwasy zaangażowane w syntezę kreatyny, która znajduje się w komórkach mięśniowych. Wspomaga również regulację wagi: jest białkiem, może zapewnia uczucie sytości. Suplementacja kolagenu może zapobiec łamliwym i popękanym paznokciom oraz wspomaga wzrost paznokci. Kolagen gwarantuje szkielet strukturalny dla komórek mięśnia sercowego oraz sztywność ścianom serca i pomaga przekazywać siły, dzięki czemu może pompować krew.

 

Kolagen – sposób na cellulit

 

Coraz więcej badań dowodzi, że ilość kolagenu w skórze wpływa na jej jakość, wygląd, w tym pojawienie się cellulitu. Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod w walce z pomarańczową skórką jest właśnie stosowanie kolagenu. Nie od dziś wiadomo, że z problemem cellulitu boryka się co druga kobieta. Schemat powstania cellulitu wygląda tak: najpierw żeńskie hormony płciowe czyli estrogeny redukują fibroblasty, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu w skórze. Po zaniknięciu włókien kolagenu pojawia się tkanka tłuszczowa. Te komórki tłuszczone mnożą się się i w ten sposób powstają nierówności czyli cellulit. Rada? Dbaj o odpowiednią ilość kolagenu w skórze.

 

Kolagen – żelazko na zmarszczki

 

Liczne badania pokazują, że po dwudziestym szóstym roku życia ilość kolagenu w skórze zaczyna się zmniejszać. Z wiekiem spada również ilość substancji odżywczych typu miedź czy witaminy A,C i E, które wspomagają naturalną odnowę włókien kolagenowych. Ubytki kolagenowe prowadzą do natychmiastowego pojawienia się zmarszczek. Utrata urody może być bardzo dotkliwa. Na szczęście ich uzupełnienie tych ubytków jest bardzo proste i wygodne. Do wyboru mamy suplementację ustną: tabletki lub proszki lub możemy stosować preparaty typu maści, kremy itp.

pl_PLPolish
pl_PLPolish