zadzwoń i zamów +48 695 006 006
darmowa wysyłka od 100zł Wysyłamy na cały świat

Hydrolizat kolagenu – co to jest?

22.01.2019

Kolagen stanowi jedną trzecią białka w naszych ciałach i 70% białka w naszej skórze! Warto go uzupełniać, aby utrzymać je w doskonałej kondycji. Teraz można spożywać kolagen w postaci hydrolizowanej. To nowoczesny suplement diety.

 

Co roku Twój organizm w naturalny sposób potrafi odbudować włókna kolagenowe. Nawet do 3 kg rocznie! Niestety z biegiem czasu ta umiejętność maleje. Efektem są zmarszczki i bóle stawów. Jednym z najlepszych sposobów dostarczenia kolagenu do organizmu są hydrolizaty. Jest to ważne tym bardziej, że we współczesnej tzw. zdrowej diecie kolagenu i elastyczny jest jak na lekarstwo.

 

Hydrolizat kolagenu jak klocki

 

Hydrolizowany kolagen jest bogaty w aminokwasy, przede wszystkim prolinę, glicynę, hydroksyprolinę i hydroksylizynę,połączonych wiązaniami peptydowymi, które w procesie hydrolizy są „rozbite” na pojedyncze aminokwasy. Łatwo się wchłania przez przewód pokarmowy, tworząc klocki nowego kolagenu w ciele. Hydrolizowany kolagen tym różni się od żelatyny, że można go łatwo zmieszać z wodą i nie zastyga. Dzięki temu jest natychmiast gotowy do miksowania. Łatwo rozpuszcza się zarówno w zimnych jak i gorących napojach takich jak koktajle napojach. Można używać go codziennie jako dodatek do herbaty, kawy czy smoothie lub po prostu mieszać z mlekiem lub wodą. Ma neutralny smak. Nie posiada zapachu. Aby był łatwiej przyswajalny, najlepiej łączyć go z witaminą C. Na widoczne efekty trzeba poczekać ok. 3 miesięcy, a pierwsze są widoczne już 12 godzin od spożycia.

 

Hydrolizat kolagenu – dlaczego warto?

 

Zhydrolizowane spożycie kolagenu może zwiększyć napięcie mięśni i pomóc regulować ciśnienie krwi. Sportowcy, którzy spożywają kolagen, również zgłaszają szybszy czas regeneracji i zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej. Udowodniono też, że preparat ten pozytywnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Odpowiada przede wszystkim za ich elastyczność oraz walczy z ich wypadaniem. Przeciwdziała powstawaniu cellulitu, rozstępów, plam oraz wysuszeniu. Zapobiega efektowi opadniętych powiek i podwójnego podbródka. Peptydy kolagenowe mają również inne zalety, w tym poprawę snu oraz przyspieszenie utraty wagi.

 

Badania naukowe – hydrolizat na stawy

 

Lekarze i naukowcy z Case Western Reserve University, Division of Rheumatic Diseases, University Hospitals of Cleveland, OH, USA w  2000 roku na seminarium o artretyzmie zaprezentowali badania kliniczne, które sugerują, że spożycie 10 g hydrolizatu dziennie zmniejsza ból u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego lub biodrowego. Hydrolizowane produkty żelatynowe są od dawna stosowane w farmacji i żywności i są powszechnie uznawane za bezpieczne produkty spożywcze przez agencje regulacyjne. Farmaceutyczny hydrolizat kolagenu (PCH) otrzymuje się przez hydrolizę farmaceutycznej żelatyny. Warto zaznaczyć, że suplementy zawierające białka kolagenowe, nie zawierają cholesterolu.

 

Picie kolagenu staje się coraz bardziej popularne. Znana aktorka Magdalena Różczka przyznała się do picia jednej szklanki dziennie.

pl_PLPolish
pl_PLPolish