zadzwoń i zamów +48 695 006 006
darmowa wysyłka od 100zł Wysyłamy na cały świat

Dodaj siły kolagenowi

05.11.2018

Witamina C oraz elastyna wspiera kolagen w walce o naszą piękną skórę.

 

Kolagen wygląda jak warkocz zbudowany z trzech łańcuchów białkowych. Tak jak w przypadku pięknego warkocza na naszej głowie, dopóki jest mocno skręcony świeży, wygląda doskonale. Z czasem traci swoją świeżość. W naszej skórze, a składa się ona z 75 procent z kolagenu, zaczyna go ubywać wraz z 25 rokiem życia.

 

Elastyna – po prostu elastyczność

 

W kontekście kolagenu często pojawiają się jeszcze dwa inne terminy: elastyna oraz fibroblasty. Fibroblasty wytwarzają kolagen, który wraz z elastyną występuje w tkance łącznej. Natomiast elastyna jest białkiem sprężystym zapewniającym skórze elastyczność i – jak jak sama nazwa wskazuje – zapewnia naszym tkankom powrót do pierwotnego kształtu po ich rozciągnięciu. W ten prostu sposób chroni naszą skórę przed zmarszczkami i innymi zniekształceniami. Branża kosmetyczna nie potrafi się bez niej obejść. Występuje w składnikach kremów, balsamów, toników i odżywek do paznokci i włosów. Posiada silne właściwości nawilżające i odbudowujące. Tak jak w przypadku kolagenu produkcja włókien elastylowych niestety spada wraz z 25. rokiem życia i warto stosować jej suplementację. Na naszym talerzu rozsmakujmy się w burakach. Zawierają krzem, który znacząco wpływa na syntezę włókien kolagenu i elastyny. Włókna kolagenowe pomaga również budować luteina, a przyswoić możemy ją dzięki kapuście czy szparagom.

W przypadku kolagenu i elastyny bardzo ważna jest witamina C. W salonach kosmetycznych polecanym zabiegiem, który skutecznie pobudza skórę do tworzenia kolagenu, jest mezoterapia mikroigłowa. Polega na podgrzewaniu skóry właściwej do temperatury 65 stopni tak, aby stymulować fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

 

Witamina C zaplata warkocz

 

Silne stawy bez bólu, piękne błyszczące włosy, gładka skóra – bez witaminy C kolagen nie miałby tak cudownego działania. To ona sprawia, że produkcja tego najważniejszego białka odbywa się prawidłowo. Ma to potwierdzenie w badaniach! W czasopiśmie medycznym „International Journal of Cosmetic Science” mowa o tym, że pod wpływem witaminy C kolagen może zwiększyć swoją syntezę aż ośmiokrotnie. Posiada ona umiejętność zaplatania wspomnianego na początku warkocza kolagenu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że witamina C jest jednym z największych wymiataczy wolnych rodników z organizmu, które niszczą strukturę skóry. Nasz organizm nie ma umiejętności wytwarzania witaminy C. Nie ma również zdolności jej wytwarzania. Jej braki przejawiają się w ogólnym osłabieniu oraz krwawieniu dziąseł. Trzeba ja sobie dostarczyć wraz z pożywieniem. Mamy nadzieję, że lubisz soczystą paprykę, kwaśne cytrusy lub delikatne owoce jagodowe? Doskonale! Są pełne tej drogocennej witaminy. Rekordzistką pod względem zawartości witaminy C jest również acerola, zwana również wiśnią z Barbados. Jeden owoc aceroli ważący 4,5 g ma tyle witaminy C co kilogram cytryn. Dodatkowo witamina C wzmacnia układ odpornościowy. Jej dobroczynny wypływ odczuwa również układ nerwowy i serce.

pl_PLPolish
pl_PLPolish