zadzwoń i zamów +48 695 006 006
darmowa wysyłka od 100zł Wysyłamy na cały świat

Co jest powodem przedwczesnego starzenia się i jak temu zapobiec?

12.03.2018

co-jest-powodem-przedwczesnego-starzeniaNa pewno każda z nas chociaż raz w życiu spotkała się z pojęciem “wolnych rodników” i słyszała o ich negatywnym działaniu na naszą skórę. Ale czy zastanawiałyśmy się co to właściwie jest i jak zapobiec ich powstawaniu, a jednocześnie powstrzymać starzenie się skóry? Posiadając wiedzę na ten temat, możemy dłużej czuć się i wyglądać młodo.

 

 

 

 

W czym tkwi sekret starzenia się naszego organizmu? Wrócimy trochę do lekcji biologii, aby lepiej zrozumieć ten mechanizm. Komórki, które znajdują się w naszym organizmie są stale narażone na ataki związków chemicznych. Te związki chemiczne, to właśnie wolne rodniki. Co jest wynikiem tych ataków? To proste, uszkodzenia komórek ludzkich, które przestają prawidłowo funkcjonować. Te uszkodzenia kumulują się, aż w pewnym momencie dochodzi do tego, ze nie jesteśmy w stanie odwrócić sytuacji i dopadają nas przeróżne schorzenia, często śmiertelne. I wtedy przestaje mieć znaczenie to, co dokładnie prowadzi nas na krawędź życia. Nieistotne, czy to udar, wylew, zawał, czy nowotwór. Dobrą wiadomością jest to, że nie musimy do tego dopuszczać. Pewnie zastanawiasz się teraz, jak w takim razie zapobiec ich produkcji i zachować dobre zdrowie? Musimy pamiętać o tym, że w naszym organizmie mogą występować pewnie niedobory pierwiastków, witamin i minerałów. które trzeba uzupełniać. Możemy zahamować powstawanie nadmiaru wolnych rodników, które następuje z biegiem czasu poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę i suplementację.

 

Dlatego świadomie podejmujmy decyzje o tym jak się odżywiamy i jaki prowadzimy styl życia. Unikajmy stresu, który doprowadza do uszkodzeń naszych komórek. Stosujmy odpowiednie kosmetyki i suplementy diety, które będą dostarczać naszemu organizmowi witamin i minerałów, niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania oraz zachowania zdrowego i młodego wyglądu.

pl_PLPolish
pl_PLPolish